APO bude přínosem

Myšlenka založit asociaci, která se bude zajímat o obchodníky, bude jim pomáhat, zastupovat je, vytvářet prostředí pro setkávání, výměnu informací a zkušeností a v dlouhodobém horizontu se stane respektovanou organizací, ve které pokud nejsem, jako bych nebyl, se mi od začátku velmi líbila a podporoval jsem ji. Většina z nás však velmi dobře ví, že od dobré myšlenky ke skutečnému provedení vede dlouhá a trnitá cesta. Osobně jsem viděl desítky výtečných nápadů, ale jen pár uskutečněných a úspěšných produktů. A přesně tak to bylo i s Asociací profesionálních obchodníků.

Po několika prvních seznámeních s asociací, jsem si začal v duchu říkat, že jsem se zase jednou ocitl u jednoho takového nápadu, který z cesty rychle sejde kamsi do propadliště dějin… Vznosná témata však nejasné řízení, vágní organizační propletence, spoustu širokého prostoru pro klábosení o ničem, slovy klasika: „Spolek zabývající se řešením problému, jak protáhnout niť uchem jehly, když se venku smráká, je šero a není vidět ani na špičku nosu a zda tedy nebude lepší rozsvítit…“

Dnes mě od těchto myšlenek dělí doba několika měsíců a já musím uznat, že jsem se hluboce mýlil. Asociace udělala obrovský krok dopředu. APO si zřetelně vytyčila co chce, zná své krátkodobé i dlouhodobé cíle, ujasňuje si již ve značné míře detailu jak je naplnit, má funkční strukturu. Začíná běžet jako dobře promazaný stroj a týden co týden se posunuje výrazně kupředu. Na posledním jednání Výkonné rady APO jsem byl doslova vyveden z míry zjištěním, kam se za poslední měsíc posunula příprava rozjezdu webových stránek, jednoho z klíčových komunikačních nástrojů. Mimochodem, zde právě vidíte výsledek. Myslím, že je velmi dobrý.

Tomáš Kašpar
člen Výkonné rady Asociace profesionálních obchodníků

 

Reagujte na: info@apoeu.cz

 

Komentáře nejsou povoleny.