Projekt BESST – setkání v Erfurtu

Asociace profesionálních obchodníků (APO) se účastní jako jeden z partnerů projektu s názvem BESST, který je zaměřen na spolupráci ve vzdělávání v oblasti obchodní etiky a měkkých dovedností obchodníků v evropském kontextu.

V rámci této aktivity proběhne 21. a 22. května 2013 v německém Erfurtu setkání s partnery projektu. Schůzka je pořádána Průmyslovou a obchodní komorou v Erfurtu (CCI Erfurt), institucí Europa Programm Center (EPC) a regionem Erfurt-Weimar-Jena (Impulsregion Erfurt-Weimar-Jena).


Na programu setkání je prezentace e-learningových kurzů Průmyslové a obchodní komory v Erfurtu a seznámení se specifiky e-learningového vzdělávání v České republice, Slovinsku, Bulharsku a Německu. Metodu TheoPrax přiblíží přítomným pan Hartwig Klemp z Durynského institutu pro další vzdělávání vysokoškoláků (Thüringer Institut für Akademische Weiterbildung). Paní Gabriele Lau z Centra pro aplikovaná systémová řešení (CeFAS) přednese prezentaci, která se dotýká mladých lidí s názvem „Why Young Has Never Been As Exciting As Today“. Na závěr nebude chybět ani diskuze nad příklady dobré praxe. V neformální části setkání je pro přítomné připravena prohlídka města. 


Společné schůzky se mimo zástupců APO budou účastnit i delegáti ze slovinského Mariboru (Economic Institute Maribor, Economic Research and Entrepreneurship) a bulharského města Pleven (National Center for Informational Service).


Projekt BESST je podpořen evropským programem Leonardo da Vinci a bude slavnostně zhodnocen a uzavřen 10. a 11. června 2013 v Praze. Více o projektu zde.


Mgr. Jana Hrdá
 

 

Komentáře nejsou povoleny.